Ağrısız, Acısız Sünnet

Anasayfa » Ağrısız, Acısız Sünnet

Sünnet çocukların korkulu rüyası olurken ailelerin de en mutlu oldukları ritüellerden biri. Sağlık ve dini inanç gereği sünnet erkek sahibi olan her ailenin duygulu anlarını yansıtır. Sıfır yaş ile erişkin yaş döneminde yapılan sünnet alanında uzman sağlık kuruluşlarınca yapılmalıdır. Bu alanda deneyimli kadromuz ile bu mutlu günde yanınızda yer almak bize de ayrı bir sevinç vermektedir.

Neden Bizimle Çalışılmalı?

Kurumsal kimliğimizle güven aşılayan bir sağlık merkezi oluşumuz, sünnet konusunda birden çok referansa sahip olmamız, hijyen ve sterile önem vermemiz, hızlı iyileşme süreci, süreç boyunca takip edilme, alanında uzman kadromuzla ağrısız ve acısız sünnet ritüellerinde bizimle çalışmalısınız.

Yöntemlerimiz

Sünnet çok eski zamanlardan günümüze gelen bir inanç olduğu için hep geleneksel yöntemlerle gerçekleştirilmiştir. Bu yöntem klasik yöntem olarak adlandırılmakta ve daha sağlıklı olduğu yönünde bazı aileler tarafından tercih edilmektedir. Günümüz teknolojisinin sağlığa yansıması sonucu cerrahi sünnet yöntemi de ailelerin tercihleri doğrultusunda yapılmaktadır. Cerrahi yöntemle yapılması gereken sünnetlerde sağlık merkezimizde bulunulması gerekmektedir. Diğer türde ise ister belirlenen adreste ister ise sağlık merkezimizde bulunulabilir.

Ne Kadar Sürer?

Sağlık merkezimizin deneyimli personeli ile sünnet ortalama 25 dakika sürer. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan sünnette ağrı ve acı hissedilmez. Hatta çocukların dikkatini çekecek, korkularını yok edecek video oyunları ile eğlenceli bir sünnet aşaması gerçekleştirilir. Sünnet süreci aşamasından önce randevu almanız gerekmektedir.

Sünnet Sonrası Önerilerimiz

Sünnet öncesi yaşanılan korkular sünnet sonrası bu defa ağrı ve acı korkusuna dönüşür. Hızlı bir iyileşme süreci sunan hizmetlerimizle yanınızda yer alırken bu süreçte dikkat edilmesi gereken hususları da ebeveynlere iletmekteyiz.

Bu öneriler;

  • Sargı işlemi yapmadığımızdan dolayı ilk günden başlayarak ilk hafta sonuna kadar ağrı kesici özellikli kremin sünnet bölgesine steril olarak uygulanması
  • Ağız yolu ile alınan ağrı kesicileri dozunda almak (şurup hap)
  • Sünneti bebekken yaşayanların iltihap riski oluşmaması için alt bezlerinin sürekli değiştirilmesi
  • -Geçici oluşan morluklar ve şişmelerin önemli bir detay olmadığı bu 7 günlük süre içerisinde kendiliğinden kaybolacağı şeklinde olmaktadır.