Erişkin Sünneti

Anasayfa » Erişkin Sünneti

Erişkin, diğer adıyla da yetişkin sünnet dini inançlara bağlı olarak ta olsa başka şartların oluşmadığı dönemlerde sünnetin çocuk yaşlarda yapılmadığı zamanlardan sonrasında söz edilebilir. Bu döneme erişkinlik yaşı olan 18 yaşını alt sınır olarak söyleyebiliriz. Ayrıca yetişkin sünnet, iletişim çağında olduğumuz bu dönemde sıkça merak edilen bu durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun en önemli sebebi bireylerin kendi kararlarını verdikleri yaşlarda durumu sağlık açısından değerlendirmeleri yatmaktadır. Yetişkin sünnetlerde, ailelerin de çocuklara bu kararı büyünce vermeleri yönünde kararlara da az da olsa rastlıyoruz.

Sünnetin Müslümanlar için dini bir gereklilik olduğu gibi aynı zamanda sağlık için de faydalı olduğu ifade edilmektedir. Sünnetin özellikle sağlıklı bir ilişki için de önemli fayda ve avantajları da bulunmaktadır.

Çeşitli nedenlerle normalde sünnet olması için uygun olan yaşlarda sünnet olamayıp ta, cinsel organın gelişimini tamamladıktan sonra sünnet olmaya karar verenler için uygulanan sünnete yetişkin sünneti denmektedir. Yetişkin sünnetinin fiyatları teknik ve sağlanan hizmetlere göre değişmektedir.

Yetişkin Sünneti, Çocuk Sünnetinden Farkı Nedir?

Yetişkinlerde cinsel organ gelişimini tamamladığı için normal yaşlarda yapılan sünnetten daha değişik uygulamalar yapılmaktadır. Yetişkin sünnetinde işeme, ereksiyon ve cinsel ilişki durumları da göz önüne alınarak, yapılacak kesimin daha detaylı hesaplanması gerekmektedir. Çocuklarda cinsel organın ucundaki deri fazlalığı alınırken, yetişkinlerde bu deri parçası alındıktan sonra ereksiyon esnasında gerilmenin olmaması önemlidir. Bu nedenle de kesim işleminin en önemli kısmını hesaplamalar oluşturmaktadır. Ayrıca yetişkinlerde cinsel organda daha çok damarlanma olduğu için kanama riski de fazla olmaktadır, bu nedenle çocuk sünnetinden daha değişik teknikler uygulanmaktadır.

Yetişkin Sünnet Tekniği Nedir?

Aslında yetişkinlere uygulanan sünnet, çocuklara uygulanana benzemekle beraber, daha detaylı bir operasyondur. 

Yetişkin sünneti lokal anestezi uygulanarak yapılmakta ve işlemler ortalama 30 dakika civarında bitmektedir. Mahremiyet hususundan dolayı yetişkin istemez ise operasyona sadece doktor girmektedir. operasyondan yaklaşık 2 saat sonra yürünebilir ve araç kullanılabilir. Eve gidildiğinde ise en az 4 saat istirahat edilmelidir.

Yetişkin Sünnet Sonrasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

• Yetişkin sünnetinden sonraki gün fazla güç sarf etmemek şartı ile normal yaşama dönülmektedir. Operasyon tarihinden yaklaşık 3 gün sonra banyo yapılabilmektedir.
• Yetişkin sünnet fiyatları konusunda, kurumumuzu arayarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.