Sünnet Öncesi Hazırlıklar

04.12.2020
1.705

Sünnet konusunda karar aileye aittir. Sünnet yaşı, uygulanacak anestezi ve sünnet yöntemi aile tarafından kararlaştırılır. Sünnet öncesi muayenede, bu konularda aileye bilgi verilir ve sünnete engel bir durum olup olmadığına bakılır, hasta muayene edilir.

Sünnet öncesi en önemli hazırlık, sünnet kararını verecek doğru zamandır. Bu nedenledir ki uzmanla görüşmek ve doğru zamana karar vermek önemlidir. Kadir Mutlu ve sağlık ekibi ile yapacağınız ön görüşmede gerekli tüm bilgi aktarımı sağlanacağından, merkezimizde görüşme yapılmasını önemsemekteyiz. 

Yapılan sünnet öncesi muayenede penisin, hipospadias (idrar deliğinin normalden aşağıda olması, hastanın aşağıya doğru işemesi) veya epispadias (idrar deliğinin normalden yukarıda olması, hastanın yukarı doğru işemesi) varsa, bu sorunlar ameliyat ile düzeltilmesi lazımdır. 

Hasta, herhangi bir enfeksiyon (iltihap) geçiriyorsa (Boğaz veya akciğer iltihapları gibi), bu durum anestezi açısından olumsuz olacağı için, hastanın enfeksiyonu geçene kadar sünnet ertelenmelidir. Sünnet öncesi çocuk eğer sünneti anlayabilecek yaştaysa kesinlikle uzman ve aile tarafından bilgilendirilmelidir. Çocuk bilgilendirilmeden sünnet olursa olumsuz tepkileri daha fazla olur ve ileri dönemlerde ailesine ve doktorlara karşı güven kaybı yaşayabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.