Sünnet Yöntemleri Nelerdir?

03.01.2021
540

Uzman ve tecrübeli bir kadroya sahip olan ve Ankara’da hizmet veren Kadir Mutlu Sağlık Merkezinde en çok dikkat edilen nokta bildiğimiz gibi hijyen kurallarıdır. Sünnet cerrahisi koşulları sağlanmalı ve profesyoneller tarafından klinik standartlara uygun olarak sağlıklı koşullarda yapılmalıdır. Sağlık söz konusu olduğunda, karşılanması gereken yüksek standartlar asla gözden kaçırılmamalıdır. Steril olmayan tıbbi malzeme kullanımı kesinlikle çocuk sağlığına uygun olmadığından uzman kliniğe güvenin. Ekibimiz yaklaşık 30 yıldır aileler için güvenilir bir seçim olmuştur ve çalışmaları her zaman çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığını ön planda tutmakta ve bu alanda her zaman en iyi ekiplerden biri olmuştur. Sünnet kliniği uzun yıllara dayanan deneyime sahip olup, deneyimli ekibi ve uzman kadrosu size hizmet verecektir. Peki, sünnet yöntemleri nelerdir? Yaygın kullanılan iki sünnet yöntemi bulunuyor.

Cerrahi Sünnet

Cerrahi sünnet sırasında penis üzerinde bir çizgi cilt görülür ve kesilir, aradaki cilt alınır ve kanamayı durdurmak için işlemlerden sonra dikiş atılır. Net bir kesim çizgisi ve daha iyi kanama kontrolü için cerrahi sünnet önerilir.

Klasik Sünnet Yöntemi

Kadir Mutlu sünnetine günümüz cerrahi sünnetinden farklı olarak klasik sünnet denmektedir. Sünnet derisini kazıyarak bu adımı uygulamayın. Kesim çizgisi, forseps ve mandal yöntemi gibi deriden ayrılma işlemi ile belirlenir. Bu nedenle penis başını koruyarak fazla deri çıkarılabilir. Klasik sünnet yöntemi bilindiği ve yüzyıllardır kullanıldığı için sünnet için aile tercihi önemli bir faktördür. Bu yöntem ağrısız ve acısızdır.

Klips Sünnet (Presli Sünnet)

Penisin ucunu koruyan plastik bir alet ile sünnet derisi ezilir, ezilen kenar kesilir ve ağ klipsinin uygulanmasını sağlamak için kanama kontrol edildikten sonra kalan kenar dikilir. Bir süre düzleşmiş cilt hattında doku devamlılığını sağladıktan sonra sünnetteki klipsli kısımlardaki klipsler çıkarılır. Sünnet forsepsi uygulaması lokal anestezi ile yapılabilir.

Anestezi Türleri

Üç tip anestezi türü bulunur. Bunlar genel, lokal ve bölgesel olarak üçe ayrılır. İlki genel anestezidir. Bu genel anestezili durumlarda tüm vücut uyuşturulur, hastanın bilinci kapatılır. Bölgesel anestezilerde ise sadece belirli bir bölge uyuşturulur. Lokal anestezide ise çok küçük bölümler uyuşturuluyor.

Sünnet Sonrası Ağrı

Kliniğimizde verilen ilaçları düzgün bir şekilde kullandığınız takdirde herhangi bir acı ve ağrı yaşamazsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.