Sünnetin Faydaları

23.11.2020
573
Sünnetin Faydaları

Milattan öncesine kadar dayanan ve köklü kültürel değere sahip olan sünnet, birçok kültür ve medeniyet tarafından büyük önem görmektedir. Uzun yıllardan bu yana herhangi bir sekteye uğramadan uygulaması devam eden sünnet operasyonlarının cerrahi uzmanlar, hekimler tarafından yapılması önemli bir durumdur. Bu nedenle uygun ortam ve yöntemlerin seçilmesi ile klasik sünnet operasyonları uygulanmaktadır.

Sünnet erkekliğe geçişte en önemli ilk adımdır. Çocuğun belli bir yaş aralığında sünnet olması gerekir. Bu yaş aralığı 0 ile 17 yaş aralığına denktir. Bu yaşlarda veya aralığında olan çocukların geciktirmeden sünnet olması sağlığa önemli katkılar sunmaktadır. Tamamen kısa süre süreli bir operasyon ile gerçekleştirilir ve sünnet sonrasında herhangi bir olumsuz durum meydana gelmez.

Sünnetin Sağlığa Katkıları var mı? Bu Katkılar Neler?

Sünnet operasyonları cerrahi bir müdahale gerektirir. Sünnetin estetiklik açısından önemi olduğu kadar sağlık açısından faydaları da oldukça fazladır. Bunlar;

  • Penisin bulunduğu anormal durumun düzeltilmesi hem bedensel hem de ruhsal açıdan önemlidir,
  • Sünnet olan kişinin daha temiz bir genital organa sahip olması sağlanır,
  • İleride yaşanılması mümkün olan penis kanserinin riski azaltılır,
  • Sünnet olan kişi HIV virüsü adındaki virüsten korunur,
  • İdrar yolunda meydana gelecek olan enfeksiyonların önlenmesi açısından önemli bir yere sahiptir,
  • Sünnet olan kişinin penisinde olan hassasiyet durumu ortadan kalkar,
  • Kısır olma gibi sorunların riskinin azalmasında önemli bir yere sahiptir,

Sünnet olmak her açıdan sağlığa katkı sunar. Özellikle uzmanlar tarafından uygulanan sünnet operasyonları sayesinde hızlı bir iyileşme süreci gerçekleşir ve çocuk normal penis yapısına sahip olur.

Uzmanlarımız tarafından yapılan sünnetlerin her biri oldukça etkili ve kısa süreli operasyonlar şeklinde gerçekleşmektedir. Birçok çocuğun sağlığına katkı da bulunmuş olan uzman ekibimiz, her geçen gün başarısına güç katmaktadır. Tıbbi açıdan gereken profesyonelliği taşıyan ve yıllardır işinde uzman olan ekibimiz ile sünnet öncesi tanışmak için bizimle irtibata geçiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.