Sünnet Fiyatları 2023

22.12.2022
274
Sünnet Fiyatları 2023

Sünnet genel olarak hem sağlık açısından hem de dini hassasiyetler açısından insanların tercih ettiği bir cerrahi müdahaledir. Erkek çocukları için küçük yaşlarda uygulanması daha fazla tercih edilse de dikkat edilmesi gereken elzem konular vardır. Akıl erginliğine ulaşmış çocuklar için zaman zaman travma etkisi yarabiliyor. Bilindiği üzere sünnet bir cerrahi operasyondur. Yani hafife alınacak bir durum kesinlikle değildir. Uygun ortamlarda yani ameliyat gibi steril ortamlarda yapılmalıdır. Alanında uzman hekimler ile bu işlem gerçekleştirilir. Asıl soru, en uygun yaş hangisidir? Doğumdan sonraki her anda ve yaşta yapılabilir. Yani 2 yaş öncesinde bu işlemin yapılmasının uygun olduğu tavsiye ediliyor. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen yaş 6-7 yaşlarıdır. Ankara ili içerisinde uzman hekimlerimiz tarafından bu işlemi doğru bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kliniğimizde sadece cerrahi işlem yapılmaktadır. Klipsli yapılmamaktadır.

Sünnet Olmanın Faydaları

Tıbbi açıdan tavsiye edilen sünnet, temizlenmesi zor bir bölgede bulunduğu için sağlık problemlerine yol açabilecek sorunlar ortaya çıkabiliyor. Dünyada ki birçok ülkede bu işlem tavsiye edilir ve gerçekleştirilir. Ayrıca sünnetin birçok faydası da bulunuyor. Bunları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sünnet derisinde iltihapların oluşmasını engeller
  • Sünnet derisinde darlık gibi sorunları giderir
  • Cinsel organdaki eğrilik gibi durumlarda oluşabilecek ağrılar giderilir
  • Penis kanseri durumlarında sünnetin engel olduğu kanıtlanmıştır
  • AIDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkları engeller

Gibi tıbbi olarak kanıtlanmış faydaları bulunmaktadır. Doğru cerrahi müdahale ile sağlıklı bir yaşam sunar. Bu konuda en uygun sünnet fiyatları ile Ankara ilinde hizmetlerimizi sunuyoruz.

2023 Sünnet Fiyatları

Sünnet fiyatları cerrahi müdahalenin yapılacağı kliniğe, hastaneye göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Devlet hastanelerinde sigorta karşıladığı için ücret talep edilmez. Fakat özel hastaneler veya klinikler ücret ile bu işlemi gerçekleştirir. Güncel olarak sünnet fiyatları özel hastanelerde ortalama 700-12.780TL arası değişirken, kliniklerde ortalama 1.200-7.500 TL arasında değişiklik gösterir. Güncel olarak bu şekilde söyleyebilir. Fakat henüz 2023 yılı için net bir rakam söylemek mümkün olmayacaktır. Ankara ili içerinde kendi bünyemizde sizler için uygun fiyatlar eşliğinde sünnet işlemini gerçekleştiriyoruz. Güncel fiyat bilgisi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Kadir Mutlu
Kadir Mutlu
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?