Gömülü Penis Sünnet

03.01.2021
839

Hizmet alanımız Ankara olmakla beraber Kadir Mutlu Sağlık Merkezi ve uzman kadromuzda en dikkat ettiğimiz husus bilindiği gibi hijyendir.

Gömülü Penis Nedir?

Ebeveynler, bebeğin bezini değiştirirken veya banyoda bebeğinin penisinin tam olarak görünmediğini söylüyor. Genellikle fazla kilolu çocuklarda ortaya çıksa da çocuk fazla kilolu olmasa da kasık bölgesinde yapısal olarak aşırı yağ dokusu olabilir. Genellikle gömülü penis çocuklarda idrar yapma sorunları, kötü hijyen, penis bölgesinde ağrı, sık genital enfeksiyonlar ve hayatın ilerleyen dönemlerinde cinsel işlev bozukluğu görülebilmektedir.

Gömülü Penis Sünnet Aşaması

Çocuklarda buna cilt desteği eksikliği veya aşırı kasık yağ dokusu neden olur. Yetişkinlerde fazla kilolu sünnet olması nedeniyle oluşur. Penis büyüklüğü normaldir. Normal penis büyüklüğü, yağ dokusuna basılarak görülebilir. Doğuştan olabileceği gibi sünnet sonrası da olabilir. Bu nedenle sünnet öncesi kontrol edilmesi gereken çok fazla kasık yağ dokusu varsa bu çocuklara sünnetin ertelenmesini öneriyoruz. Sünnetli olurlarsa bu çocuk için daha fazla moral yaratacaktır çünkü sünnet derisi de kaybolacak ve daha çok gömülü görünecektir. Ancak uygun koşullarda sünnet dışındaki diğer cerrahi yöntemlerle görünür hale getirebiliriz.

Cerrahi Tedavi

Çocuklarda gömülü penisin ağırlığının azaltılması genellikle sorunu çözmez. Penis implantasyonunun derecesine göre takip veya cerrahi tedavi yapılabilir. Cerrahi tedavide penis etrafındaki yapışıklıklar düzeltilir, gerekirse yağ dokusu temizlenir ve çeşitli operasyonlarla penis tamamen görünür hale gelir. Cerrahi tedavideki başarı % 95’ten aşkın bir orandır. Bu sayede çocukların yaşam kalitesi artırılır ve kozmetikte normal bir görünüme kavuşulabilir. Bu operasyon yaklaşık 30-40 dk sürer.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.