Sünneti Kim Yapmalıdır?

23.05.2020
780

Cerrahi bir işlem olan sünnet, uzman tarafından yapılması gereken bir işlem olmasından dolayı oldukça önemlidir.  Sünnet ciddi bir cerrahi müdahaledir.  Psikolojik yaklaşım açısından, anestezi tekniği ve riskleri açısından, cerrahi estetik ve teknik açısından iyi eğitimli profesyonel kişilerce uygulanmalıdır

Sünnet işlemi uzun yıllar boyunca sağlıklı olmayan ortamlarda sünnetçiler tarafından yapılsa da işlem için hijyenik bir sünnet kliniği seçilmelidir.

Sünnet esnasında oluşabilecek komplikasyonların sağlıklı ve hızlı bir şekilde çözülmesi, sürecin ağrısız bir şekilde ilerlemesi için sünnet işleminin uygun ortamda güvenilir sünnetçi olabilecek eğitimli kişiler tarafından yapılması gerekir.

Yeni yasalarla birlikte sünnetin uzman doktorlar tarafından klinik ortamda yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Çocukların bu süreci herhangi bir şekilde acılı ve zorlu geçirmeleri psikolojilerinin bozulmasına neden olacağından dolayı sürece hekim olan uzman bir kişinin sünneti yapması önemlidir.

Sünnet yarasının kısa sürede iyileşmesi, ağrının az olması ve sünnet sonrasında hissedilen ağrının çocuğun psikolojisine zarar vermeyecek seviyede olması için uzman sünnetçi tarafından uygulamanın yapılması gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.